Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Program "Wspieraj Seniora"

Utworzono dnia 27.11.2020

Wspieraj Seniora - pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Rudce zrobią zakupy, by seniorzy zostali w domach


 

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dzięki przystąpieniu Gminy Rudka do realizacji Programu ,,Wspieraj seniora” osoby starsze w wieku powyżej 70 lat z terenu Gminy mogą uzyskać niezbędną pomoc w czasie pandemii bez wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z infolinią uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów lub bezpośrednio z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudce tel. 85-730-58-55.


 

W ramach inicjatywy Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudce dostarczą seniorom produkty żywnościowe, leki, artykułu higieniczne oraz inne, najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku. Wszystko po to, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domu
i narażać się na zakażenie koronawirusem.

 

Program ,,Wspieraj Seniora” w Gminie Rudka jest akcją skierowaną do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach mogą złaszać się seniorzy poniżej 70 roku życia, którzy potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów ze względu na brak możliwości zapewnienia niezbednych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej lub społecznej.

 

Zasady programu ,,Wspieraj Seniora”:

 

  • Koszty zakupów pokrywa senior.

  • Senior przekazuje pieniądze pracownikowi przed dokonaniem zakupów.

  • Senior płaci tylko za rzeczywisty koszt zakupów.

  • Pracownicy ośrodka za usługę nie pobierają żadnych opłat.

Bezpośrednim realizatorem programu w Gminie Rudka jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program "Wspieraj Seniora" jest realizowany do 31 grudnia 2020 roku.


 


 

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 (infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 - 21.00) i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa. Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudce skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby, ustali dzień i godzinę wizyty, a za otrzymane od seniora pieniądze zrobi najpotrzebniejsze zakupy.

Możesz skontaktować się również bezpośrednio z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudce pod nr tel. (85) 730 58 55 w godz. 8:00-16:00.

Usługa może być świadczona raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania programu, ale jest to uzależnione od organizacji działań przez GOPS oraz potrzeb osoby starszej.

Pracownicy nie kupią potrzebującym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów AGD i RTV oraz nie opłacą usług.

Więcej informacji o Programie Wspieraj Seniora: www.wspierajseniora.pl oraz www.gov.pl/web/rodzina/program-wspieraj-seniora

Razem pokonamy koronawirusa!


 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Luty 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Imieniny